Litery świetlne, przestrzenne, z plexi

Litery przestrzenne styrodurowe
Styrodur to pianka polistyrenowa (XPS). Posiada ona zamkniętą komórkową, jednorodną strukturę. Płyty XPS spieniane są dwutlenkiem węgla, w związku z czym jest to produkt ekologiczny, przyjazny dla środowiska naturalnego. Najważniejsze cechy XPS-u niezmienne w czasie to: wysoka wytrzymałość na ściskanie oraz minimalne wchłanianie wody.

Dlaczego warto wybrać litery (reklamowe) ze styroduru?

  • nowoczesny atrakcyjny wygląd przestrzenny 3D,
  • wieloletnia trwałość i wytrzymałość,
  • nieograniczone możliwości kolorystyczne dzięki zastosowaniu odpornych na wszelkie warunki atmosferyczne farb akrylowych,
  • niska cena materiałów do produkcji, umożliwiająca realizację nawet bardzo dużych projektów w konkurencyjnych cenach,
  • nieograniczone możliwości w wymiarach,
  • szybki czas realizacji.

Litery przestrzenne styrodurowe z licem z plexi

Możliwość wykonania liter dowolnej wielkości, szerokości oraz pomalowania.

Litery podświetlane
Litery przestrzenne podświetlane to reklama 3D, wykonana w formie przestrzennych napisów lub logotypów, które podświetlane są wewnętrznie.

Litery przestrzenne podświetlane są chyba najwyższym stadium elegancji. Nadają prestiżu wizerunkowi firmy. Dzięki tego typu reklamie na pewno Państwa firma będzie rozpoznawalna pod względem stylu i pod względem dobrej reklamy. Jest to długotrwała reklama, montowana najczęściej na ścianie budynku.

Litery przestrzenne podświetlane doskonale nadają się do umieszczenia na tablicy reklamowej, dzięki czemu można połączyć dwa style reklamy, tj. wydruk wielkoformatowy oraz elementy przestrzenne. Podobnie sytuacja wygląda z połączeniem liter przestrzennych umieszczonych na kasetonie reklamowym podświetlanym.

Litery blokowe wykonujemy w wielu wariantach i wymiarach ,według dostarczonych projektów.

Elementy podświetlane:

  • Czoło z plexi mlecznej (świecące w kolorze białym), plexi mlecznej laminowanej folią translucentną (świecące w dowolnym kolorze) lub plexi barwnej (świecącej w kolorze dostępnym w barwach plexi)
  • Boki z PCV (białe lub kolorowe, nieświecące) lub plexi (świecące)
  • Plecy z PCV o grubości 10 mm.
  • Do oświetlania liter stosujemy rury wyładowcze firmy „Leuci” oraz „Narwa” o długości od 13 do 120 cm, co zapewnia dość równomierne podświetlenie lub rurkę neonową w odpowiednim kolorze, co zapewnia bardzo równomierne oświetlenie, ewentualnie diody LED, które zapewniają bardzo długi bezawaryjny czas pracy oraz bardzo niskie koszty eksploatacji.

Litery bez oświetlania wykonywane są z PCV – białe lub z PCV w innych dostępnych kolorach, ewentualnie wycinane ze styroduru .

Ceny liter podświetlanych wyliczane są indywidualnie ze względu na różnorodność technologii wykonania oraz oświetlenia.

Oferujemy Państwu kilka rodzajów podświetlanych liter przestrzennych:

Litery przestrzenne z pleksiglasu
Lico oraz boki tego typu liter wykonane są z pleksiglasu dobranego kolorystycznie zgodnie z wymaganiami klienta. Tył litery stanowi spienione PCV. Doskonałym sposobem podświetlenia liter przestrzennych z pleksiglasu są diody (LED) – trwałe, energooszczędne i odporne na warunki atmosferyczne. Dzięki umieszczeniu na elastycznym przewodzie można je bez trudu formować i podświetlać, także w przypadku bardzo małych, skomplikowanych znaków.

Litery świecące przodem
Najczęściej spotykany rodzaj liter podświetlanych. Każda litera lub znak stanowi odrębną „puszkę”, której przód wykonany jest z przepuszczającej światło kolorowej plexi. Boki wygięte są z odpowiedniej grubości płyty PCV. Tył liter to gruba 10mm płyta PCV. W środku umieszczone jest źródło światła – gięte rury neonowe lub diody LED. Tył liter to gruba 10mm płyta PCV.

Litery świecące tyłem (tzw. z aurą)
W odróżnieniu od wcześniej opisanych liter, ten rodzaj ma lica wykonany z nieprzeświecającego materiału (PCV, dibond lub aluminium). Litery nie posiadają tyłu, bądź też ich tył jest wykonany z bezbarwnej plexi. Dzięki temu, oraz dzięki zamontowaniu uch na specjalnych dystansach, światło „wydobywa się” od tyłu i daje efekt aury – poświaty, na ścianie za literą.

Litery przestrzenne z aluminium z licem napinanym
Boki i tył litery wykonany jest z aluminium systemowego, umożliwiającego napięcie lica w kaseton jednostronny bądź dwustronny. Ma ona postać prostokątnej skrzynki, co gwarantuje doskonały efekt wizualny, następnie montuje się oświetlenie.

Litery przestrzenne z aluminium z licem napinanym
Boki i tył litery wykonany jest z aluminium systemowego umożliwiającego napięcie lica na literze dowolnego kształtu , co gwarantuje doskonały efekt wizualny, następnie wewnątrz litery montuje się oświetlenie.

Litery mogą być podświetlane świetlówkami (starsza technologia) lub nowoczesnymi diodami LED. przy zastosowaniu przy tym Diod LED.

Można również podświetlić litery diodami RGB i uzyskać różnokolorowy efekt lub zmianę bart liter w zależności od użytego programu sterującego świeceniem liter.