Pylony, totemy

Pylony, Totemy, Plafony

Są to zewnętrzne reklamy świetlne o specyficznych kształtach lub zastosowaniach. Ze względu na swoje różnorodne kształty i wielkości oferujemy je na specjalne zamówienie i na podstawie sporządzonego w naszym biurze projektu. Ten typ reklamy odstaje wizualnie od typowych form i może być bardzo ciekawym i zwracającym uwagę elementem przestrzeni. Dzisiaj pylony zdobią nie tylko wjazd do firmy ale również są jej wizytówkami.

Pylony reklamowe – to forma reklamy pozwalająca wyróżnić naszą firmę w mieście i na otwartej przestrzeni. Pylon to wysoka i smukła, a zatem doskonale widoczna forma reklamy świetlnej. Dzięki temu, że jest to obiekt wolnostojący (zazwyczaj o oryginalnym) kształcie, może być prestiżowym i efektownym sposobem podkreślenia statusu firmy i przekazania najważniejszych informacji.

W naszej ofercie znajduje się kilka standardowych rozwiązań pylonów reklamowych, z takich materiałów jak: stal, aluminium, szkło i inne. Konstrukcja pylonu wykonana jest z ramy metalowej, obudowana profilami aluminiowymi o przekroju półkola lub eliptycznym. Lico wykonane jest z pleksi (może być płaskie lub wypukłe). Grafikę stanowi folia samoprzylepna. Wewnątrz pylonu znajdują się świetlówki lub moduły LED, dające równomiernie rozproszone światło. Pylony wykonujemy w wersji jedno lub dwustronnej.

Pylony - wieże cen paliw na stacjach benzynowych
W warunkach silnej konkurencji na rynku paliw, jednym z argumentów pozwalających podjąć decyzję o zakupie paliw na tej, a nie na innej stacji paliw jest cena paliwa. Wieża cen pełni pierwszoplanową rolę wizytówki stacji i informatora o cenach. Elementy elektromagnetyczne przez wiele lat stosowania udowodniły tu swoją wysoką niezawodność i znakomitą widoczność.

Wieża cen wykonana w oparciu o elementy elektromagnetyczne wygląda bardzo estetycznie, nie przedstawia informacji cenowej w sposób „agresywny”, jednocześnie ceny są wyraźne i czytelne w każdych warunkach oświetleniowych. Pamięć magnetyczna elementów pozwala na zachowanie informacji cenowej nawet po zaniku zasilania. Modułowa budowa ułatwia ewentualne naprawy, pozwalając na wymianę tylko jednej cyfry bez potrzeby naprawy całego zestawu cenowego.

Stosunkowo nowe na rynku wieże cen oparte na diodach LED są znakomicie widoczne w warunkach słabego oświetlenia zewnętrznego. Stanowią, oprócz nośnika informacji, również dosyć agresywne medium reklamowe, które może stanowić element przyciągający klienta.

Neony
Podstawowym elementem neonu są rurki neonowe wykonane ze szkła wysokiej jakości o średnicy od 6 do 21mm. Przy użyciu neonów o większej długości stosuje się podział na systemy – odcinki. Systemy te łączy się szeregowo, a krańcowe elektrody podłącza się do transformatora. W celu uzyskania różnych barw świecenia, stosuje się gaz Neon – czerwony kolor, Argon – niebieski kolor. Dodatkowo wnętrza rurek pokrywa się luminoforem, który w połączeniu z neonowym światłem Neonu lub Argonu daje bardzo szeroką gamę barwę. Rurki takie, niepodłączone do prądu, mają barwę przezroczystą lub mlecznobiałą, dlatego w produkcji neonów zastosowanie mają też rurki ze szkła kolorowego, które nie emitując światła mają również atrakcyjny wygląd.

Neon jest jednym z najbardziej ekonomicznych źródeł światła, a dodatkowo cechuje się bardzo długą trwałością – nawet do 20 lat.