Szyldy, kasetony

Szyldy reklamowe

Szyldy drukujemy w technice druku solwentowego o wysokiej rozdzielczości. Jako podłoże stosujemy różne media takie jak: PVC, płyty komorowe, plexi, płyty kompozytowe i inne temu podobne. Druk jest odporny na warunki atmosferyczne i wytrzymuje na zewnątrz z powodzeniem co najmniej kilka lat. Dodatkowo możemy go zabezpieczyć laminatem w celu dodatkowego zwiększenia odporności na czynniki zewnętrzne.

Powierzchnia zewnętrzna płyt spienionych jest matowa i ma zwykle delikatną fakturę skórki pomarańczy. Zwykle nie mają ochrony UV i ich powierzchnia lekko żółknie przy długotrwałej ekspozycji.

Rozmiary dostępnych płyt: 1220 x 3050, 1530 x 3050, 2030 x 3050 (mm).

PVC utwardzone – ma gładką i błyszczącą powierzchnię przypominającą plexi, jest stabilizowane na UV (kilkuletnia gwarancja koloru). Wewnątrz posiada tę samą strukturę jak PVC spienione.

Rozmiary dostępnych płyt: 1500 x 3000, 1220 x 2440 (mm)

PVC twarde – W odróżnieniu od spienionego PCV- materiał jest lity, bez porów (jednorodny) w całym swoim przekroju, znacznie bardziej sztywny i znacznie cięższy, ma powierzchnię stabilizowane na UV (kilkuletnia gwarancja koloru).

Polipropylen komorowy – w kolorze białym (nieprzeźroczystym) charakteryzuje się wysoką sztywnością (porównywalną z poliwęglanem komorowym), mając przy tym niski ciężar właściwy, co ułatwia montaż i skraca jego czas. Płyty komorowe mogą być stosowane na zewnątrz (mają ochronę UV). Lekkie, tanie, duże to zalety płyt z polipropylenu komórkowego docenione przez rynek reklamy.

Rozmiary dostępnych płyt: 5 mm – 2000 x 3000, 10 mm – 3000 x 6000 (mm)

DIBOND – Aluminiowe płyty kompozytowe, składające się z okładzin z blachy aluminiowej 0,3mm oraz wypełnienia polietylenowego. Charakteryzują się doskonale gładką powierzchnią oraz niespotykaną sztywnością, jak również stosunkowo niską wagą w stosunku do grubości płyty. Materiał bardzo trwały, odporny na warunki atmosferyczne, znakomity zarówno do produkcji tablic, jak i konstrukcji przestrzennych. Umożliwia tworzenie ciekawych aplikacji reklamy wewnętrznej (w tym gadżetów).

Dostępne grubości: 2 mm, 3 mm, 4 mm.

Rozmiary dostępnych płyt: 4000 x 1500 (mm)

Kasetony
Kasetony z plexi podświetlone – są najpopularniejszym rozwiązaniem pokazania swojej firmy na zewnątrz, widoczne w dzień jak i w nocy, co jest ich podstawową zaletą.

Dostępne grubości: 8, 10, 12, 14, 18 cm.


Grafikę na kasetony wykonujemy kilkoma metodami:

przy małej ilości szczegółów i kolorów – wyklejane folią do podświetleń,
przy dużej ilości szczegółów i wielu kolorach – wydruki solventowe (wysokiej jakości, odporne na wilgoć i promieniowanie słoneczne).
Wykonujemy kasetony jednostronne oraz dwustronne , wykonane z profili aluminiowych.

Obudowa może być wykonana w kolorze srebnym ( aluminium ) lub lakierowana na dowolny kolor. Lico kasetonu może być wykonane z plexi lub tkaniny winylowej. Grafika wykonana jest z folii translucentnych (rozpraszających wydruki).

  • Kasetony wewnętrzne
  • Służą one ekspozycji grafik wymiennych w pomieszczeniach zamkniętych. Produkowane są w dowolnej kategorii (podświetlanie wewnętrzne, zewnętrzne, krawędziowe) z zastosowaniem takich materiałów jak PMMA, poliwęglan, szkło, aluminium, stal nierdzewna itp.

    Kaseton jednostronny bądź dwustronny ma postać prostokątnej skrzynki lub inny kształt, co gwarantuje doskonały efekt wizualny. Reklamy prezentują się lepiej i są bardziej efektywne, kiedy się je podświetli. Są one również odporne na warunki atmosferyczne. Można je także podświetlić nowoczesnymi diodami LED, przy zastosowaniu przy tym Diod LED lub świetlówek, według specjalnych życzeń klienta. Lico kasetonu wykonuje się z płyt plexi, dlatego mogą być one podświetlane od wewnątrz lub z zewnątrz- halogenami.

    Nasze produkty wykonujemy profesjonalnie i starannie.

  • Kasetony z Dibondu
  • Dibond to sztywny materiał nieprzepuszczający światła i nieulegający odkształceniom pod wpływem zmian temperatur czy warunków atmosferycznych. W materiale tym wycinane są wzory lub litery. Dzięki takiej konstrukcji kaseton emituje dość mało światła, ale jego wygląd jest bardzo efektowny. Uzyskuje się kształty lub litery wyrysowane światłem na tle ciemnego tła dibondu. Ten typ kasetonu idealnie nadaje się do eksponowania napisów reklamowych i haseł. Litery wykonane na ciemnym tle wyglądają bardzo elegancko, a efekty możliwe do uzyskania są bardzo wysmakowane.

    Oświetlenie kasetonów – wyładowcze (standardowo świetlówki, startery POLAMP lub NARVA, stateczniki nisko stratne VOSSLOH SCHWABE, oprawki STUCCHI). Ilość świetlówek dobierana jest indywidualnie do każdego kasetonu w rozstawie od 25 do 34 cm. Stosujemy świetlówki 18 W – 60 cm, 30 W – 90 cm, 36 W – 120 cm, 58 W – 150 cm. Jeden z boków kasetonu posiada zdejmowany kątownik (i) 20 x 20 mm, co umożliwia włożenie ekranu(ów). Dla podświetlanych kasetonów dwustronnych o powierzchni do 2 m2 podane ceny obejmują koszt uchwytów do mocowania. Podane w tabelach ceny nie obejmują dodatkowych systemów podwieszania oraz mocowania. Ramy do kasetonów mogą być pomalowane proszkowo na dowolny kolor w/g palety RAL.